BEAUTY-LAB

Sládkovičova 16, Pezinok 902 01


Tel.:0944 325 859
lucia.grullova@gmail.com

15 vecí ktoré by ste mali vedieť o microbladingu

Sú neskrotné, nepredvídateľné a rastú nekontrolovateľnou rýchlosťou.  Dámy, hovoríme o chĺpkoch v obočí.  Sú viac než len orámovaním čŕt tváre a  je na čase aby ste im venovali pozornosť ktorú si zaslúžia.

Z vedeckého a medicínskeho pohľadu je hlavnou funkciou vášho obočia ochrana vašich očí pred potom, prachom a nečistotami. Funguje ako mechanická bariéra ktorá bráni baktériám aby sa dostali do slzných kanálikov.  Obočie tiež zohráva dôležitú úlohu vo výraze tváre a v komunikácii.  Zmraštené, poklesnuté obočie okamžite naznačuje nespokojnosť, zatiaľ čo klenuté, zdvihnuté obočie môže vyjadrovať prekvapenie, zvedavosť či radosť.  Nevedomky vyjadrujeme emócie práve zmenou čŕt tváre a postavením obočia a práve naše obočie vie o nás veľa prezradiť.

Hrubé, husté a výrazné obočie je v dnešnej dobe mimoriadne populárne nielen na červenom koberci.  Zatiaľ čo kedysi bol populárny tenký, vytrhaný vzhľad, v súčasnosti je „in“ prirodzená, hrubšia a hustejšia línia bočia.  Existuje veľa alternatív na zahustenie, rekonštrukciu a vytvarovanie vášho obočia podľa súčasných požiadaviek módy. 

Najnovší trend v starostlivosti o obočie je prirodzený, finančne relatívne efektívny a dáva užívateľke dlhotrvajúce a atraktívne výsledky. Súčasná moderná technika na úpravu obočia sa nazýva mikroblading, ale je tiež známa ako kozmetické tetovanie, chĺpkovanie, vláskovanie či Sof Tap.

Skôr ako sa stratíte vo výsledkoch vyhľadávania na internete pripravila som pre vás 15 vecí, ktoré potrebujete o microbladingu vedieť:

15.  Je to dvojfázový proces

Predtým než absolvujete akýkoľvek permanentný make-up vrátane microbladingu by ste mali vedieť že túto procedúru je potrebné absolvovať dva krát. Pri vašej prvej schôdzke s microbladingovým špecialistom si vyberiete tvar, farbu, zakrivenie a dĺžku vášho obočia, následne absolvujete prvú aplikáciu microbladingu. Druhou časťou procesu po vyhojení je ďalšia aplikácia, ktorá sa uskutoční zvyčajne o štyri až šesť týždňov po prvom tetovaní. Ako sa vaša pokožka lieči a vytvára novú vrstvu kožných buniek, prvotná aplikácia bledne. Pri druhej aplikácii kozmetička znova vykreslí tvar obočia cez pôvodne vytetované chĺpky, čím sa pigment vloží do pokožky druhý krát a zabezpečí sa aby bol každý chĺpok farebne výrazný a dokonalý a tiež aby váš permanentný make-up vydržal dlhú dobu. Pri druhej aplikácii je tiež priestor aby ste požiadali o miernu úpravu tvaru či dokonca farebného odtieňa.

14. Korekcia permanentného make-upu je kľúčová, nepripravte sa o ňu!

Po korekcii bude farebná výraznosť a trvácnosť vášho permanentného make-upu oveľa dlhšia.  Druhú aplikáciu by ste mali absolvovať po 4 až 6 týždňoch od prvej schôdzky.  Toto dá vašej pokožke dostatok času na vyhojenie a usadenie pigmentu.  Farba vášho nového obočia sa bude najskôr zdať veľmi tmavá, ale ako sa bude pokožka hojiť obočie nadobudne mäkkší prirodzenejší odtieň. Pri korekcii sa doplnia miesta kde sa pigment usadil slabo, prípadne vôbec a zvýraznia celý vzhľad permanentného make-upu.  Keďže každému jedincovi sa pigment usádza inak, je to výborná príležitosť na to aby kozmetička mohla doladiť farebný odtieň presne podľa vašich predstáv. Permanentný make-up aplikovaný v dvoch sedeniach zvyčajne vydrží 1 až 3 roky, no ak na korekciu neprídete, počítajte s tým že do pol roka sa Vám všetok pigment aplikovaný na jednom sedení vstrebe.  V prípade že sa vám rekonštrukcia starého permanentu z iného salóna počítajte až s troma schôdzkami.

13. Nie je to permanentné (vydrží to 1 až 3 roky)

S najväčšou pravdepodobnosťou sa zamilujete do svojich nových chĺpkov až tak že si budete želať aby vám vydržali navždy.  Bohužiaľ microblading má trvácnosť od 1 až po 3 roky. Trvácnosť závisí od mnohých faktorov, napríklad od veku, prirodzenej pigmentácie, premastenia a kyslosti pokožky, metabolizmu, a tiež od toho ako sa staráte o pleť.  To že táto procedúra nie je permanentná môže byť výhodou pri zmene farby vlasov a taktiež netreba podceňovať zmeny ktoré prináša prirodzený proces starnutia pokožky tváre.  Zníženie tonusu čŕt tváre, pokles koncov obočia pri spánkoch či poskočenie jednej strany obočia vplyvom mimiky smerom hore často vytvára asymetriu ktorá sa dá krásne korigovať.  Dočasná trvácnosť permanentného make-upu je výhodou aj vtedy ak sa stane že sa vám váš permanentný make-up nepáči.  Po čase sa vám proste vstrebe a vy budete mať možnosť nájsť si odborníka ktorý vám pomôže lepšie splniť vašu predstavu.

12. Inštrukcie k starostlivosti po tetovaní sa musia dodržiavať

Je dôležité aby ste si zapamätali že microblading otvára a narúša pokožku, takže správna domáca starostlivosť nielenže zabráni vniknutiu baktérií a infekcie ale taktiež zaistí dlhotrvácne uloženie pigmentu.   Ihneď po tetovaní vám kozmetička ranky ošetrí hojivou masťou a ukáže vám ako si masť nanášať.  Päť dní po aplikáciu microbladingu by sa do rán nemala dosť voda, ktorá by vám mohla rozmokvať chrastičky a tým by došlo k vyplaveniu pigmentu z rán.  Hojivú masť by ste si mali nanášať aspoň 5x denne.  V žiadnom prípade by ste nemali používať antibiotickú masť, pretože antibiotiká podporujú vyplavovanie pigmentu.  Z toho istého dôvodu je zakázaný microblading v čase keď užívate akékoľvek perorálne antibiotiká.  Kým sa vám nevylúpu chrastičky je zakázané si obočie líčiť.  Mali by ste s vyhýbať športom pri ktorých sa potíte, saune, plávaniu a slnku či soláriu.  Chrastičky sa musia vylúpať prirodzene, nesmiete im nijako pomáhať.  Investovali ste do vášho obočia značnú sumu a teraz by ste sa mali uistiť správne dodržujete všetky inštrukcie ktoré vám boli poskytnuté s v salóne.

11. Vybledne aj keby čo bolo

Nič netrvá večne, a tak aj vaše krásne obočie časom vybledne.  Je to prirodzená súčasť microbladingového procesu a trvá to približne 2 roky kým budete potrebovať absolvovať túto procedúru znova. V princípe čím je žena staršia, čím tmavšie má pigmentovanú pleť a vlasy, čím suchšiu je jej pokožka tým dlhšie jej permanentný make-up vydrží.  Je to však iba veľmi všeobecné a stáva sa že aj blondínke vydrží microblading 3 roky.  Ak sa veľa opaľujete, prípadne navštevujete solárium, počítajte s kratšou trvanlivosťou.  Taktiež niektoré aha kyseliny v krémoch môžu skracovať trvácnosť microbladingu. Zatiaľ čo blednutie je nevyhnuteľné, majte na pamäti že pravidelnými korekciami si dokážete udržiavať obočie stále pekné.  Pre najlepší výsledok sa doporučuje zopakovať procedúru po 18 mesiacoch.

10. Nie je to tradičné ihličkové tetovanie

 

Pri microbladingu nebudete počuť žiadne vrčanie tetovacieho strojčeka ani sa nebudete musieť vysporiadať s bolestivými jazvičkami.  Iste predstava čepieľky môže vyvolávať istý diskomfort, ale keďže je proces relatívne málo bolestivý, nie je sa čoho obávať.  Samotná bolestivá časť aplikácie trvá približne 30 až 60 minút. Na rozdiel od strojového permanentného make-upu sa pri microbladingu pigment vkladá iba do vrchných častí pokožky čo je neporovnateľne menej bolestivé. Odborník na microblading namáča pero s jednorazovou sterilnou čepieľkou do pigmentu a postupne „kreslí“ a dopĺňa chĺpky do vášho obočia jemnými krátkymi ťahmi. 

9. Môžete meniť tvar a hrúbku vášho obočia podľa súčasných trendov

Od tenučkého vytrhaného obočia ktoré nosila Greta Garbo až po slávne dramatické hrubé oblúky Audrey Hepburn  obočie rozhodne prešlo svojou vlastnou históriou.  Popularita rôznych štýlov sa menila takmer každé desaťročie a mladé ženy tak ako teraz tak aj v minulosti vzhliadali k hviezdam strieborného plátna aby napodobili najnovší trend.  Zatiaľ čo v minulosti sa považovalo za atraktívne vytrhané obočie, dnes sa teší popularite prirodzenejší trend hrubšieho obočia. Cara Delevingne či Lily Collins majú dych berúce obočia! Nech je už móda akákoľvek, microblading vám umožňuje splniť si sen o trendovom obočí na približne dva roky, čiže ak sa aj trend o nejaký čas zmení, vaše obočie za čas vybledne a vy budete môcť nasadnúť na najnovšiu vlnu a požiadať vašu kozmetičku aby poopravila váš vzhľad podľa toho čo je momentálne aktuálne.

8. Nie je to lacné (ale stojí to za to!)

Ako hovorí príslovie za málo peňazí, málo muziky.  Po absolvovaní microbladingu zistíte že táto procedúra je z ekonomického pohľadu veľmi efektívna. V závislosti od salónu a špecialistu sa cena microbladingu pohybuje medzi 150 až 200 €.  Áno, na prvý pohľad sa môže zdať že je to celkom vysoká suma, ale majte na pamäti že táto cena zahŕňa aj korekciu, čiže 4 hodiny práce a času odborníka, materiál a najmä táto suma znamená že budete mať nasledujúce 2 roky krásne definované a tvarované obočie bez akejkoľvek námahy.  A to už je niečo, čo si zaslúži zdvihnuté obočie!  Iste, vaše obľúbené ceruzky, pomády, púdre a gély v drogérii sú pravdepodobne lacnejšie, ale čo je to proti ušetreným 20 minútam vášho času každé ráno.  Ten slobodný pocit ráno sa zobudiť, umyť si tvár , naniesť si mascaru, lesk na pery a vyjsť zo dverí je na nezaplatenie!

7. Je prirodzenejšie ako dokreslené

Ak ste už unavení z postávania pred zrkadlom a dokresľovania obočia, alebo z neustáleho farbenia a trhania chĺpkov je pravdepodobne na čase zvážiť microblading.  Asi vás prekvapí že microblading vyzerá oveľa prirodzenejšie ako dokreslené obočie či už sa na to použije ceruzka, tieň, pomáda alebo gél.  Mikropigmentácia sa nachádza v pokožke a vytvára prirodzený vzhľad chĺpkov, ktorý sa nezotrie ani keď sa poškrabkáte alebo pretriete rukou.  Nemusíte si celý deň dávať pozor na ruky aby ste sa náhodou nedotkli vášho namaľovaného obočia a nerozmazali ste si celú rannú polhodinovú snahu.  Microblading totiž nevyžaduje žiadnu údržbu.

6. Procedúra trvá približne 2 hodiny

Na prvom sedení vás odborník na microbading zmeria, vykreslí optimálny tvar, vyberie ideálny farebný odtieň a nanesie anestézu, ktorú nechá približne pol hodiny pôsobiť a začne sa samotná aplikácia microbladingu. Vaše nové obočie vám v salóne doslova „ušijú“ na mieru.   Samotná aplikácia pigmentu trvá 30 až 60 minút, je to individuálne a závisí to najmä od vašej pokožky.  V porovnaní s každodenným dokresľovaním je to ako nič.

5.Ľahká údržba

Najlepšia vec na microbladingu je práve to, že vaše nové obočie si vyžaduje veľmi malú, takmer žiadnu údržbu.  Ak ste žena ktorá obľubuje minimálny make-up aby ste ušetrili čo najviac času, určite si microblading zamilujete. Po skončení procedúry a kompletnom vyhojení  môžete s vašim novým obočím zaobchádzať ako s prírodným obočím, to znamená že ho môžete umývať, môžete plávať, môžete si ho škrabkať, šúchať ale hlavne, každé ráno sa zobudíte s ním. Ako vám po čase bude obočie blednúť môžete si rezervovať ďalšiu korekciu pre oživenie farby a tvaru ale zatiaľ sa budete celú dobu tešiť zo života bez ceruziek a tieňov.

4. Výber správneho tvaru – kde sa inšpirovať?

Čo sa týka výberu správneho tvaru obočia nemusíte sa báť nedostatku inšpirácie.  Keď zadáte do vyhľadávača „obočie“ či „microblading“, internet vychrlí tisíce obrázkov celebrít a make-up blogeriek.  Youtube je plný videí približujúcich aplikáciu microbladingu, instagram a pinterest pretekajú fotografiami pred a po, ktoré vzbudzujú závisť.  Našťastie táto procedúra je dostupná aj pre vás, treba si iba dať pozor na výber správneho odborníka ktorému sa zveríte do rúk.

3. Budete si to chcieť zopakovať

 

Keď raz podstúpite microblading, budete si to chcieť zopakovať znova a znova bez ohľadu na cenu procedúry. Ak je microbading urobený správne vaše obočie by malo pôsobiť veľmi prirodzene.  Microblading je dvojfázová procedúra ktorá vám zaberie niekoľko hodín ale v porovnaní s každodenným domaľovávaním stojí za námahu a investíciu. Ak nájdete dobrého microbladingového špecialistu jeho facebooková a internetová stránka bude plná recenzií spokojných klientiek, ktoré sa na túto procedúru vracajú ihneď ako im obočie vybledne.

2. Údržba po procedúre

Zobuďte sa a choďte!  Výhodou tejto procedúry je, že ste vždy pripravená vyraziť z domu.  Veľa žien udáva že sa mesiace po microbladingu svojho obočia ani nedotkli, zatiaľ čo niektoré ženy si prebytočné chĺpky rastúce pomimo vytrhávajú a raz za pár mesiacov si nechajú chĺpky v obočí napustiť farbou.  Údržba je individuálna a závisí od vás.   Pokiaľ máte husté obočie a potrebovali ste úpravu pinzetou pred microbladingom, budete ju pravdepodobne potrebovať aj po ňom, iba s tým rozdielom že teraz to zvládnete veľmi jednoducho aj sama doma, vytrhnúť prebytočné chĺpky okolo vytetovaného obočia je viac než jednoduché.  Pokiaľ ste blondínka, pravdepodobne sú aj chĺpky vo vašom obočí svetlej farby.  Ak ste si doteraz nechávali obočie farbiť, aj po microbladingu vašim chĺpkom raz za čas prospeje farba.  Nebudete ju však už potrebovať každých pár týždňov ale nanajvýš raz za tri mesiace.  Dôsledne dbajte na výber správneho a skúseného odborníka, aby vaše obočie nebolo v konečnom výsledku fľakaté a aby ste nemuseli ste chodiť na korekcie každého pol roka.

1. Ako dlho trvá výber správneho tvaru

Asi budete prekvapená keď sa dozviete že výber správneho tvaru a farby zaberie dosť veľkú časť vášho sedenia.  Tento proces je však veľmi dôležitý a odborník na microblading by ho nemal zanedbať.  Tvar obočia by mal byť najskôr presne vymeraný!  a vykreslený a taktiež vizuálne a esteticky prispôsobený črtám vašej tváre a vašej osobnosti.  Farba by mala prirodzene ladiť s farbou vašich vlasov a pleti. Nebuďte prekvapená keď vám bude vaša kozmetička prirovnávať vybrané odtiene s farbou vlasov na temene, tam sa totiž dá najlepšie rozoznať teplý alebo studený podtón vašich vlasov.  Plánujete v najbližšom období radikálnu zmenu farby vlasov?  Určite sa s tým zdôverte pri konzultácii, malo by to byť zobrané do úvahy.  Cieľom celej procedúry je skrášlenie vašej tváre, nebojte sa vyjadriť svoj názor a požiadavky.