BEAUTY-LAB

Sládkovičova 16, Pezinok 902 01


Tel.:0944 325 859
lucia.grullova@gmail.com

7 pravidiel ako predĺžiť životnosť umelých mihalníc

  1. Na aplikáciu mihalníc príďte odlíčená, v deň aplikácie nepoužívajte riasenku, silikóny a oleje v riasenke obalia prírodnú riasu a je komplikované ich tesne pred aplikáciou dôkladne odstrániť.  Tento jemný silikónovo olejový film, môže spôsobiť že Vám nalepené mihanice vypadnú skôr.  Tým, že prídete na aplikáciu bez make-upu umožníte Vašej mihalnicovej stylistke venovať sa plne tomu, prečo ste prišli a to lepeniu rias.  Pokiaľ Vás musí stylistka najskôr odličovať a umývať prišli ste o 20 minút času za ktorý platíte a ktorý mohla využiť na lepenie.
  2. Nenanášajte si na očné viečka žiadny make-up.  Make-upy a  kajalové ceruzky sú mastné, očné tiene a očné linky sa nedajú dokonale odlíčiť a narúšajú väzbu lepidla, takže Vám mihalnice vypadnú skôr.  Vôbec nepoužívajte riasenku.  Ak máte potrebu použiť riasenku na spodné mihalnice, ubezpečte sa, že ste sa štetčekom vôbec nedotkli horných mihalníc.  Klasické mihalnice maskara poškodzuje a ničí väzbu lepidla.  Maskara na objemových mihalniciach zlepí vejáriky, ktoré sa už nebudú dať otvoriť.                                                                                                       
  3.  Očné okolie si krémujte opatrne, tak aby sa krém nedostal na mihalnice.  Na mihalnice nesmie prísť nič mastné, čiže žiadny krém, opaľovací olej, pleťové mlieko.  Toto všetko oslabuje spoj lepidla a spôsobuje predčasné padanie mihalníc.
  4. Nechoďte cvičiť a nenavštívte saunu 24 hodín po aplikácii mihalníc.  Horúca para v saune môže spôsobiť že Vám mihalnice vypadnú okamžite po nalepení.  Pri cvičení sa potíme a pot narúša väzbu lepidla.  Prirodzená ochranná bariéra pokožky, ktorá nás chráni pred slnkom, mrazom, kyselinami, zásadami, takzvaný hydrolipidový film je v podstate laicky povedané mokro-kyslo-slano-mastný film.  Keď sa spotíme tesne po aplikácii zničíme väzbu lepidla.
  5. Mihalnice si nešúchajte, nekrúťte a nepoťahujte.
  6. Niektoré vitamínové doplnky pre podporu rastu vlasov a napríklad aj omega 3, paradoxne spôsobujú rýchlejšie padanie mihalníc.  Výživa pre vlasové folikuly vyživuje aj mihalnice a urýchľuje ich rast a tým pádom aj zrýchľuje cyklus obmeny mihalníc.  Priemerná doba životnosti prírodných mihalníc je 5 až 9 týždňov.  Za túto dobu nám vypadnú všetky mihalnice, ktoré máme na očiach a narastú nám nové.  To znamená, že doplnenie mihalníc potrebujeme každé 3 týždne.  Pokiaľ užívate vitamíny na rast vlasov alebo omega3, môžete potrebovať doplnenie každé 2 týždne. 
  7. Dodržujte hygienu mihalníc.  Umývajte si mihalnice ráno aj večer čistou vodou a jeden krát denne, ideálne večer použite špeciálny mihalnicový šampón.  Nenahrádzajte ho obyčajným umývacím gélom, ktorý na to nie je určený a poškodzuje lepidlo.  Nepoužívajte na mihalnice micelárnu vodu ani iné prípravky určené k bežnej starostlivosti o pleť.  Čisté mihalnice vydržia oveľa dlhšie.