BEAUTY-LAB

Sládkovičova 16, Pezinok 902 01


Tel.:0944 325 859
lucia.grullova@gmail.com

Ako nájsť tú pravú mihalnicovú stylistku

Ako keby hľadanie toho pravého bývania, auta a dokonca manžela nebolo dosť stresujúce a časovo náročné...  teraz by ste mali na zoznam pridať ešte aj mihalnicovú stylistku?!?! 

S týmito jednoduchými tipmi na „lov“ tej najlepšej mihalnicovej stylistky dokážete určite nájsť vašu spriaznenú mihalnicovú dušu!

 CENY

Začnime tou najkontroverznejšou časťou výberu salónu!  Ako je to možné, že jeden salón účtuje za nové mihalnice 20 €, zatiaľ čo iný 160€?  V čom je rozdiel?                                               

Nové mihalnicové salóny vyrastajú ako huby po daždi.   Majte sa však na pozore – na každú jednu dobrú mihalnicovú stylistku  je tam vonku desať zle vyškolených, nekvalifikovaných alebo dokonca...  ups...  necertifikovaných!!!  Takže cenová vojna sa môže začať.  

Stylistka účtujúca 20 € za nové mihalnice môže mať pre nízku cenu niekoľko dôvodov: Možno jej stačí minimálna mzda... alebo je neskúsená a potrebuje získať prax, alebo jej možno zľavový portál povedal koľko má účtovať ak chce byť konkurencieschopná a tak sa zrodili nové mihalnice za 20 €.  Alebo je termín nové mihalnice veľmi voľne vysvetlený a vy dostanete za 20€ pol hodinu jej času a odídete domov s tým, čo stihne za tú krátku dobu nalepiť, alebo v tom najhoršom prípade odídete s polepenými trsmi mihalníc.  A v tom prípade utekajte... nie, radšej ŠPRINTUJTE tak rýchlo ako viete a skryte sa!                                                                   

A čo mihalnice za 160€ či dokonca viac eur?  Je to proste bomba, a v tomto salóne urobia úplne z každého Kim Kardashian?  Možno.  160€ je vyššia hranica za kvalitnú službu v Bratislavskom kraji.   Vyššia cena znamená, že stylistka je nielen kvalifikovaná, vyškolená ale najmä skúsená.  U objemových mihalníc kde sa snopčeky jemnučkých mihalníc modelujú ručne môže aplikácia novej sady mihalníc trvať až 4 hodiny a tiež to môže odrážať astronomické nájomné v lokalite kde sa salón nachádza a ona musí účtovať určitú sumu na hodinu svojej práce aby si salón udržala. 

Neexistuje presná suma pri ktorej by sa dalo povedať, že ide o kvalitnú alebo nekvalitnú službu, ale mali by ste si urobiť prieskum trhu a zistiť si aká je priemerná cena mihalníc vo vašom meste a byť realistická v tom, čo si môžete dovoliť zaplatiť za údržbu mihalníc, pretože budete chodiť na doplnenie približne každé 3 týždne.  Môžem vám garantovať, že skúsená odborníčka na mihalnice je hodná každého centu, pretože pozná všetky pokročilé techniky aby ochránila vaše prírodné mihalnice, všetky typy aplikácie a ponúkne vám oveľa viac ako len to, že vám šmarí nejaké mihalnice na oči.  Mali by ste dostať kompletný balíček služieb, poradenstvo a tiež relax počas aplikácie, pretože mihalnice sú luxusná služba určená k vášmu rozmaznávaniu.

SKÚSENOSTI

Už ste si niekedy boli dať spraviť vlasy u neskúsenej začiatočníčky? Hmm...  Teraz vážne!  Čím to je, že pri predstave nervóznej absolventky školy s nožnicami a peroxidom v rukách vás oblieva studený pot ale neskúsená mihalnicová stylistka s ostrými pichľavými pinzetami a super lepiacou tekutinou v blízkosti vašich očí vás po nociach vôbec nedesí?  

Hľadajte odborníčku, ktorá má aspoň jeden certifikát (a najlepšie viac) a ktorá pravidelne investuje do svojho vzdelávania.  Mihalnicový priemysel sa neustále rozvíja a mení a je to stále relatívne nové odvetvie. Mali by ste chcieť experta,, ktorý je zbehlý v hre mihalnicových trendov a to nielen v záujme vášho zdravia, ale aj spokojnosti a radosti.  Teraz sa asi stanem nepopulárna medzi množstvom mojich kolegýň keď poviem, že mihalnice s hrúbkou 0.20 či dokonca 0.25 sú už dávno minulosťou.  Kedysi pred rokmi sa na všetkých mihalnicových školeniach učilo používanie hrubých mihalníc s priemerom 0.20 mm a niektoré spoločnosti to vyučujú dodnes.  Táto hrúbka mihalníc nielenže robí hustotu pri línii oka, ale tiež umožňuje nalepiť menej mihalníc a ušetriť tak čas aj peniaze a zákazníčka je spokojná, pretože má bohaté a výrazné mihalnice.  A to je skvelé pre obidve strany, však? Nuž až na takú maličkosť, že prírodné mihalnice väčšiny ľudí nemajú takú pevnosť a odolnosť aby uniesli váhu mihalníc s priemerom 0.20 mm.  Takéto ťažké mihalnice poškodzujú prirodzené riasy a z časti majú svoj podiel na zlej povesti umelých mihalníc.  Ťažké a hrubé mihalnice sú pliaga, ktorá ničí mihalnicový priemysel, a bohužiaľ jedna časť mihalnicových stylistiek vôbec netuší, že robia niečo nesprávne, a tej druhej časti je to jedno.  Klientka je spokojná, kašľať na následky a vedľajšie účinky.  Práve včera som riešila podobnú situáciu, keď ku mne prišla klientka ktorej boli v inom salóne po dlhý čas aplikované nadmerne dlhé, hrubé a ťažké mihalnice, navyše ju presvedčili, že doplnenia mihalníc nie sú dobrý nápad a najlepšie je zakaždým si mihalnice úplne odstrániť a znova nasadiť úplne novú sadu, pretože to bude údajne vyzerať lepšie.  Jej mihalnice boli v tak zúboženom stave, že by neuniesli ani tie najtenšie a najľahšie mihalnice.  Verím že sa jej mihalnice po čase zregenerujú, ale bohužiaľ som za mnoho rokov svojej praxe videla nemálo prípadov poškodenia, ktoré sa už nikdy nevrátilo do pôvodného stavu.  Áno, dámy keď sa vaša prírodná mihalnica príliš preťaží a opakovane vytrhne, korienok sa môže poškodiť a mihalnica môže prestať rásť aj úplne a navždy!  Takže pre svoje vlastné dobro a zdravie mihalníc, sa uistite že vaša mihalnicová stylistka nepoužíva mihalnice hrubšie ako 0,15 mm.                    

ÚSTNA REKLAMA

Najlepší a zvyčajne najúspešnejší spôsob ako si nájsť svoju mihalnicovú stylistku na celý život je ústna reklama, spolu s trochou prieskumu.  Spýtajte sa hocikoho kto má podľa vás krásne mihalnice, kto mu ich robí.  Potom sa mrknite na webové stránky, zavolajte tam a zistite si nasledovné informácie:

  • Certifikát z kozmetickej školy respektíve kozmetické vzdelanie
  • Certifikát na aplikáciu umelých mihalníc a objemových mihalníc.  I keď toto vám nemusí veľa povedať, pretože kurzy trvajú jeden až dva dni a gro vedomostí je v praxi. Povedala by som, že na to, aby sa niekto stal odborníkom potrebuje minimálne 3 roky.
  • Ako dlho sa  venuje mihalniciam. Čím dlhšie tým lepšie. Ak je to možné preveriť, urobte to.  Ak má stylistka facebookovú stránku, overte si dátumy fotografií.  Ak niekto tvrdí že robí mihalnice 5 alebo 10 rokov, ale fotky začal pridávať pred 3 mesiacmi, asi sa snaží získať klientelu tým že predstiera dlhú prax a skúsenosti.  Toto je bežný trik, s ktorým som sa stretla nespočetne krát.  Nie je to tak dávno, čo ma presviedčala jedna 19 ročná absolventka kozmetickej školy, že robí mihalnice 6 rokov...  A to si ich robila už v škôlke???
  • S akou hrúbkou mihalníc pracuje.  Malo by to byť 0.15 a menej, u objemových mihalníc 0.07, 0.05 či dokonca 0.03.
  • Cena.  Toto je dôležitý bod, pretože na doplnenie budete musieť chodiť každé 2-4 týždne.  Radím vám, aby ste sa nedali zlákať príliš nízkou cenou, pretože môže odrážať nedostatok skúseností, nekvalitný materiál a nekvalitnú prácu.  Ak si to nemôžete dovoliť, kúpte si radšej kvalitnú riasenku.  Väčšinou platí že je lepšie nič, ako lacné mihalnice!
  • Termíny a obsadenosť.  Čím dlhšie dopredu si musíte rezervovať termín, tým lepšia stylistka.  Dobrý salón je obsadený najmenej mesiac dopredu a vyžaduje, aby ste si termíny rezervovali vopred.  Ak majú termíny k dispozícii dnes, zajtra a hocikedy, znamená to, že o ich služby sa zákazníci veľmi netrhajú.
  • Fotky vlastnej práce. Kvalitná práca sa chváli sama a šikovná stylistka by mala mať kopec fotiek vlastnej práce.
  • Konzultácie zdarma.  Zistite si, či ponúkajú konzultácie zdarma.  Nie je to nevyhnutné, ale môže byť fajn porozprávať sa s kozmetičkou vopred, obzvlášť ak máte nejaké obavy ohľadom samotnej aplikácie, alebo máte zlé predchádzajúce skúsenosti.
  • Ako dlho trvá procedúra.  Pokiaľ dostanete odpoveď, že nové mihalnice sú hotové do hodinky, určite si tam termín nerezervujte.  Mám odpraxovaných viac než 17.000 hodín pri aplikácii mihalníc, čo znamená viac než 13.000 zákazníčok, živím sa tým viac než 7 rokov, 5 rokov mihalnice školím vo svojej školiacej akadémii a nové mihalnice neurobím skôr ako za dve hodiny!!!  U mihalníc platí že práca chvatná, málo platná, aplikácia mihalníc je doslova hodinárska práca a technika lepenia sa nedá oklamať.  Ak majú byť mihalnice kvalitné a majú vydržať, tak sa pod 1,5 hodiny(u zákazníčky s redšími mihalnicami) ísť nedá!!!  Objemové mihalnice, kde sa snopčeky mihalníc modelujú ručne, môžu trvať až 3,5 či 4 hodiny!
  • Aké iné služby salón ponúka.  Je v poriadku, ak salón ponúka aj iné kozmetické služby, ale ak kozmetička robí každý deň 4 hodiny kozmetiku, 3 hodiny gélové nechty, 3 hodiny pedikúru a k mihalniciam sa dostane 2  krát za týždeň, tak nebude mať potrebnú prax ani po 20 rokoch.  Vyberte si podľa možnosti salón, ktorý sa špecializuje na mihalnice.

Uistite sa, že sa cítite v salóne pohodlne a že človek, ktorému sa chystáte zveriť svoje oči na vás pôsobí presvedčivo, skúsene a profesionálne.  Musíte mať pocit, že vie o čom hovorí.

Na záver mám pre vás jedno upozornenie.  Každé mihalnice sú iné, takže pokiaľ ste sa nechali zlákať bombastickými mihalnicami vašej kamarátky, ktorá mala aj prírodné mihalnice veľmi husté a pevné a vaše mihalnice sú slabučké, mali by ste byť realistická, ani najskúsenejšia kozmetička nedokáže na každom človeku dosiahnuť rovnako ohurujúci efekt.  Výsledok závisí od tvaru vášho oka a kvality vašich prírodných rias.

 

Tak šťastný „lov“ dámy!