BEAUTY-LAB

Sládkovičova 16, Pezinok 902 01


Tel.:0944 325 859
lucia.grullova@gmail.com

 

ČO JE TO MICROBLADING?

Vaša priateľka si nedávno dala spraviť microblading.  Prešla prakticky cez noc zmenou zo žiadneho obočia na krásne tvarované a príťažlivé obočie.  Ale ako to že to vyzerá tak prirodzene?  Microblading je veľmi presná, semi-permanentná forma kozmetického tetovania. Dopĺňa chýbajúce chĺpky veľmi prirodzeným spôsobom a vytvára ilúziu že v obočí je viac chĺpkov.  Pri správne vykonanom microbladingu si môžete byť istá že výsledkom nebude žiadny ostrý, hranatý, či naopak oblúčikovitý vzhľad na aký sme zvyknuté pri tetovaniach našich starých mám.

Táto procedúra je veľmi dôkladná, dokonca puntičkárska.  Vykonáva sa ručným nástrojom ktorý pripomína pero.  Toto pero má na konci jednorazovú čepieľku zloženú z viacerých drobučkých ihličiek.  Účelom ihličiek a ich medzipriestorov je takzvaná zásobáreň pigmentu.  Pri kreslení chĺpku do vášho obočia sa pigment v medziihličkovom priestore zanáša do pokožky.  Tento proces sa nazýva mikropigmentácia.  Microblading je forma kozmetického tetovania a vydrží zvyčajne od 1 až do 3 rokov od aplikácie.  Výdrž závisí to od viacerých osobných faktorov.

Mali by ste vedieť že táto technika sa týka exkluzívne iba obočia, i keď je možné použiť ju aj na mikropigmentáciu očných liniek či pier.Microblading a iné formy permanentného make-upu by mali vyzerať prirodzene a mali by podčiarkovať vaše črty veľmi jemným spôsobom.  Správne urobený permanentný make-up by mal vyzerať tak že ani Vaša najlepšia priateľka by ho nemala rozoznať!

Pôvod

Microblading je relevantným nováčikkom na trhu permanentého make-upu.  Pri vyhľadávaní informácii o microbladingu narazíte na názvy: vláskovanie, chĺpkovanie, čiarkovanie, 3D obočie, Sof Tap, mikrovlásková technika.  V podstate stále hovoríme o tom istom, a to o vkladaní pigmentu pomocou ručného pera a imitovaní prirodzeného rastu chĺpkov.

Prečo by ste si mali dať urobiť microblading?

 

Je veľa dôvodov prečo ženy podstupujú túto procedúru, ale nech už ide o akýkoľvek dôvod, vždy ide o obohatenie čŕt tváre ženy. Niekto uvažuje o microbladingu kvôli chýbajúcim chĺpkom, či už je to spôsobené nadmerným vytrhávaním alebo ochorením ktoré vedie k vypadaniu chĺpkov.  Obočie má na našej tvári nesmiernu dôležitosť a udržiavané obočie robí ženu upravenou, mladšou a príťažlivejšou.  Dobre odvedená práca na obočí môže ženu úplne zmeniť.

Cena microbladingu

Microblading zvyčajne nie je lacný.  Jeho cena sa pohybuje medzi 150 a 200 € a závisí od mnohých faktorov .  Cena sa líši podľa lokality v ktorej sa salón poskytujúci túto službu nachádza, od skúseností, certifikátov a kvality použitých materiálov a pomôcok.  Na microblading by ste sa mali pozerať ako na investíciu do svojho sebavedomia, vzhľadu a najmä do času, ktorý každé ráno ušetríte pri líčení obočia.

Túto investíciu si pochopiteľne nemôže dovoliť každý, ale v každom prípade ak sa rozhodnete investovať do microbladingu alebo iného typu permanentného make-upu, uistite sa že cena nebola rozhodujúcim faktorom pri výbere odborníka ktorý Vám túto procedúru vykoná.

Procedúra

Štandardne sa aplikácia microbladingu rezervuje vopred a predchádza jej konzultácia, pri ktorej sa zhodnotí želaný tvar a farba vášho obočia, preberie sa Váš zdravotný stav a kontraindikácie.  Tu je priestor pre všetky Vaše otázky, buďte pripravená že odborníčka v salóne Vás bude musieť odlíčiť aby si prehliadla stav pokožky, chĺpkov a skontrolovala asi najzávažnejšiu kontraindikáciu permanentného make-upu a to prítomnosť materinských znamienok alebo iných výrastkov v obočí alebo jeho tesnej blízkosti.   Seriózny salón Vás neobjedná bez podpísania zmluvy alebo informovaného súhlasu.  Väčšina salónov vyberá pre rezerváciu termínu poplatok približne 50 €.

Pri samotnom tetovaní Vás čaká najskôr dôkladné očistenie a dezinfekcia tetovaného miesta a jeho okolia, meranie špeciálnymi pravítkami a vykresľovanie obočia ceruzkou alebo chirurgickou fixkou.  Kozmetička by mala Vaše obočie vykresľovať až kým nebude súmerné a samozrejme až pokým vy sama nebudete spokojná s jeho tvarom a hrúbkou.  Mala by ste dostať priestor aby ste vyjadrila svoje preferencie, prípadne si nechala poradiť od kozmetičky čo Vášmu typu tváre pristane najviac.  Dobrá kozmetička by vám mala vedieť poradiť ale v žiadnom prípade by vám nemala nanucovať svoju predstavu.  S tvarom a farbou výsledného obočia musíte byť spokojná predovšetkým vy.  Nedajte si nanútiť príliš hrubé a výrazné obočie pokiaľ máte jemnú, subtílnu tvár alebo svetlé vlasy, napriek tomu že je to trendy.

Následne vám kozmetička nanesie lokálnu anestézu v krémovej alebo gélovej forme.  Nikdy nedovoľte aby Vám ktokoľvek vpichoval anestézu ihlou a striekačkou!!!  Nie je to štandardná procedúra a kozmetičky ani tatéri nemajú niečo takéto povolené.  Lokálne anestézy fungujú veľmi efektívne pokiaľ sa s nimi správne pracuje a sú menej nebezpečné a invazívne.

Po uplynutí 20 – 30 minút sa môže začať samotná procedúra.  Budete cítiť a počuť  jemné „škrabkanie“, toré by sa nemalo stať neznesiteľne bolestivým.  Postupne by do raniek malo byť nakvapkané alebo nastriekané ďalšie účinné anestetikum.  Bolestivosť je minimálna, niektoré ženy dokonca necítia nič.

Počas procedúry by Vám kozmetička mala dať možnosť vyjadriť sa k tvaru a vzniesť pripomienky a požiadavky tak aby ste s výsledkom bola úplne spokojná, celú dobu by ste mali mať možnosť pozrieť sa do zrkadla a skontrolovať či sa všetko vyvíja podľa vašich predstáv.

Po procedúre

Jedna z najlepších vecí na celej tejto technike je že ihneď po skončení procedúry si budete môcť užívať nové, prirodzené obočie.

Samozrejme ako pri každom permanentnom make-upe teraz prichádza na rad proces hojenia, kedy je nanajvýš dôležité aby ste sa dodržiavali inštrukcie ktoré dostanete v salóne.   Úspech vašej investície záleží teraz už iba na vás.  Doba hojenia je u každého iná ale väčšinou trvá približne 5-7 dní kým sa vám vylúpu chrastičky, kompletné vyhojenie nastáva po mesiaci.  Prvých 5 dní by sa na tetované miesto nemala dostať voda, ani pot, to znamená že by sta mali obmedziť intenzívne cvičenie.  Ranky treba udržiavať v suchu a čistote.  Nedotýkajte sa obočia rukami a ošetrujte si tetované miesto predpísaným hojivým krémom. 

Akýkoľvek typ permanentného make-upu sa vykonáva v dvoch sedeniach, po prvej aplikácii je ideálne tetovanie o mesiac až 6 týždňov zopakovať.

Akonáhle skončí proces hojenia je tu pre vás ďalšia skvelá správa:  vaše obočie odteraz vyžaduje minimálnu alebo dokonca žiadnu úpravu, dni kedy ste si každé ráno otrocky dokresľovali obočie sú preč a ráno si môžete pospať o pol hodinu dlhšie!