BEAUTY-LAB

Sládkovičova 16, Pezinok 902 01


Tel.:0944 325 859
lucia.grullova@gmail.com

LEXIKÓN KÚZIEL (MIHALNÍC): Časť 2 : MILUJEME KRIVKY!!! Vyberte si svoje zakrivenie

Objednali ste sa do salónu na aplikáciu mihalníc a očakávali ste, že Vám  nové vejáriky rias okrem predĺženia a zahustenia mihalníc aj otvoria pohľad a zväčšia oči?  Namiesto toho Vás čakal smutný pohľad do zrkadla, privreté viečka a poklesnuté kútiky očí?  Poradím Vám ako nepremeniť peniaze na sklamanie a aké kúzla sa dajú robiť iba pomocou rôznych zakrivení mihalníc. 

Väčšina žien pri aplikácii mihalníc zvažuje dĺžku, alebo hrúbku, ale v skutočnosti je potrebné zvážiť oveľa viac.  Pri aplikácii mihalníc je potrebné zobrať  do úvahy aj Váš tvar oka, fyziognómiu tváre, životný štýl, športové aktivity a zamestnanie.   Na svete je na výber toľko rôznych typov mihalníc, že sa v tom zákazníčka môže veľmi ľahko stratiť.  Ale nepanikárte!!!  Všetko si objasníme.

ČO TO JE ZAKRIVENIE

Zakrivenie je tvar umelej mihalnice, ktorá sa lepí na Vašu prírodnú mihalnicu.  Pre zjednodušenie používame namiesto názvov písmenká, ktoré reprezentujú jednotlivé tvary.

ČO MÁTE NA VÝBER?

J

Tieto mihalnice sú najmenej zakrivené zo všetkých typov.  Väčšia časť tela mihalnice je rovná, s jemným zakrivením na špičke.  Nie sú vhodné pre ženy s rovnými mihalnicami smerujúcimi nadol, pretože môžu urobiť dojem ťažkých, unavených viečok.  Väčšina žien si želá zdvihnutie a vytočenie mihalníc, otvorenie pohľadu, preto je tento typ zakrivenia najmenej žiadaný.

B

Tento typ mihalníc najvernejšie kopíruje prirodzené vytočenie mihalníc, takže tieto mihalnice sú určené najmä pre tie z Vás, ktoré požadujete čo najprirodzenejší efekt.  Síce chcete jemne podporiť prirodzené vytočenie, ale neželáte si dramatické nadvihnutie.   Tento typ mihalníc je najlepší pre úplné začiatočníčky, pretože nikoho nevydesí prílišným vytočením, ale stále budú ľudia premýšľať čo sa zmenilo na Vašom vzhľade.  

C

Ide o najpopulárnejšie zakrivenie, ktoré poskytuje krásne otvorenie oka ale prirodzeným spôsobom.  Toto zakrivenie prináša efekt podobný mihalnicovému liftingu (trvalej).  Je dobrým výberom takmer pre každú ženu a každý typ prírodných mihalníc.

CC

Zdvíha líniu mihalníc a otvára oko, dodáva trocha dramatickejšie vytočenie ako C, ale menej ako D. 

D

Ako ste si už určite domysleli, jedná sa o najvytočenejšie mihalnice zo všetkých.  Sú veľmi obľúbené pre efekt zväčšenia a otvorenia oka.  Sú vhodné pre ženy ktoré majú malé oči, či poklesnuté viečka a pri väčšej dĺžke pre ženy ktoré túžia po zvodnom, dramatickom efekte.  Vytvárajú dojem oka bábiky a u zrelých žien poskytujú efekt očného liftingu a omladzujú.

L

Tieto mihalnice sú určené pre mihalnice smerujúce nadol, pre poklesnuté, ťažké viečka, vpadnuté oči a najmä pre ázijský typ oka.   Ich základňa je krátka a rovná a potom sa zalamuje smerom nahor a pokračuje zakrivením podobným B.  Tento typ rias vie dodať veľmi dramatický vzhľad a otvoriť oko najviac zo všetkých zakrivení.  Sú najmladšou novinkou na trhu a pokiaľ ste aziatka, tak práve toto je pre Vás to pravé.  Taktiež sa s týmto zakrivením dá spraviť takzvaný eyeliner efekt.

L+ ( LC aLD)

Lifting s niečím navyše.  LC má rovnú krátku bázu a silnejšie zakrivenie ako obyčajné L, otvára oči viac.  LD má tiež rovnú krátku bázu ale poskytuje dramatické zakrivenie a otvorenie oka.  Všetky L zakrivenia sú určené najmä pre ázijský typ oka.

ZOPÁR FAKTOV a MÝTOV

1.    TVRDENIE: Veľmi vytočené umelé mihalnice nalepené na rovných prírodných  mihalniciach, alebo rovné umelé na zatočených prírodných, vydržia krátko, pretože styčná plocha mihalníc je malá.


SKUTOČNOSŤ:  Prax ukázala že pokiaľ mihalnicová stylistka ovláda techniku lepenia správne, mihalnice vydržia rovnako dlho.

2.    TVRDENIE: Čím viac sú mihalnice zatočené, tým viac sa krútia.   

SKUTOČNOSŤ:  Toto je žiaľ pravda, takže pokiaľ máte pocit že máte problém udržať mihalnice krásne rovné a stále sa Vám prekrúcajú, pričom dodržiavate hygienu a mihalnice si každý deň umývate a namáčate, požiadajte Vašu mihalnicovú stylistku aby Vám vymenila D za B.  Garantujem Vám, že bude po probléme.

3.    TVRDENIE: Výrazne vytočené mihalnice nie sú pre zrelé ženy, pretože dodávajú bábikovský vzhľad. 

SKUTOČNOSŤ: Práve naopak milé dámy.  Vytočené mihalnice otvárajú oko, maskujú a eliminujú poklesnuté viečka a dodávajú mladistvý vzhľad.  Samozrejme treba prihliadať na dĺžku.  Príliš dlhé mihalnice sú nielen vekovo nevhodné, ale aj zaťažujú jemnejšie a slabšie mihalnice.                                                        

Nebojte sa experimentovať, pretože každé zakrivenie má svoje špecifické výhody.  Čím väčšie zakrivenie, tým viac otvára oči.  Želali by ste si napríklad väčšiu dĺžku, ale Vaše prírodné mihalnice sú veľmi jemné a neuniesli by to?  Požiadajte mihalnicovú stylistku aby Vám namiesto zakrivenia D naaplikovala B v rovnakej dĺžke.   Totiž 12mm na zakrivení D pôsobí kvôli oblúčiku menšie.  Keď sa mihalnica narovná, je dlhšia.  Čiže B pri 12mm bude pôsobiť dojmom že Vaše mihalnice sú o 2-3 mm dlhšie,  pričom hmotnosť a zaťaženie mihalnice sa nezmenili .  Predstavte si dve nite dlhé  20cm.   Jednu naaranžujete na stole do oblúka a druhú natiahnete rovno.  Priložte pravítko.   Ktorá bude pôsobiť opticky dlhším dojmom? 

 

Asi ste nevedeli, že zakrivenia sa dajú vzájomne kombinovať pre dosiahnutie neskonalých rozličných efektov, podľa tvaru Vášho oka, tváre a toho čo chceme dosiahnúť.  Kombinujú sa nie len dĺžky, ale aj vytočenie.  Hovoríme tomu mihalnicová mapka.  V nasledujúcom článku si povieme o jednotlivých typoch očí a typoch stylingu - mapkách, ktoré sú pre ne vhodné.

 

Ďalšie časti:

Typy oka a stylingu – mihalnicové mapky

Materiály

Hustota a objemy

Farebné, melírované a glitrové mihalnice