BEAUTY-LAB

Sládkovičova 16, Pezinok 902 01


Tel.:0944 325 859
lucia.grullova@gmail.com

Sprievodca predlžovaním mihalníc pre začiatočníkov

Ako dlho to bude trvať?   Bolí to? Ničí to prírodné mihalnice? Podráždi mi to oči?  Nedostanem infekciu? 

Bohužiaľ nie všetci sme od prírody obdarení dlhými,  hustými, nádhernými mihalnicami.   Nanášame si tony  riasenky  iba aby sme skončili s polepenými riasami pripomínajúcimi nepekné mušie nožičky.  Našťastie žijeme vo svete kde existuje predlžovanie a zahusťovanie mihalníc.  Takže všetky môžeme mať mihalnice  o ktorých sme  vždy snívali.   Ale nie tak rýchlo!  Všetci sme počuli tie šialené  hororové príbehy  a mihalniciach vypadávajúcich v celých trsoch, o príliš dlhých a hrubých mihalniciach trčiacich všetkými smermi.  Predlžovanie mihalníc je v skutočnosti vážna a delikátna vec.  Zatiaľ čo správne aplikované mihalnice vyzerajú fantasticky,  aj jedna zlá aplikácia od nedostatočne skúsenej kozmetičky môže mihalnice vážne a dlhodobo poškodiť.  A to vážne nechceme, však?

Je veľa faktorov ktoré treba pri aplikácii umelých mihalníc vziať do úvahy, od typu mihalníc, cez dĺžku, hrúbku, zakrivenie, tvar oka, kvalitu vašich prírodných mihalníc až po vaše vysnívané predstavy.  V dnešnej dobe keď túto službu ponúka už väčšina salónov, je dôležité urobiť si prieskum a uistiť sa že ste si vybrali skúseného odborníka ktorý naozaj vie čo robí.  Ak zvažujete že si dáte predĺžiť mihalnice ale neviete kde začať, je tu pre Vás nasledujúci článok ktorý vám pomôže zorientovať sa vo svete mihalníc:

Aké typy mihalníc exitujú a ako si mám vybrať tie správne pre mňa?
Umelé mihalnice sú buď synteticke, kašmírové, hodvábne alebo norkové.  Výber správneho materiálu závisí od kvality vašich prírodných rias.  Ak máte tmavú pokožku aj vlasy a husté pevné mihalnice, môžete si pokojne vybrať syntetické mihalnice.  Sú ťažšie a pevné prírodné mihalnice ich dokážu bez problémov udržať.  Ak máte svetlé vlasy aj pokožku, vaše mihalnice sú pravdepodobne tiež jemnejšie.  V tomto prípade bude vhodnejšie vybrať si hodvábne mihalnice, ktorú sú ľahšie ako syntetické. Čo sa týka kašmírových a norkových mihalníc, tie sú vhodné úplne pre každého.

Ako si vybrať správnu dĺžku a hustotu?


Výber dĺžky a hrúbky umelých mihalníc závisí od kvality vašich prírodných mihalníc.  Čím pevnejšie sú vaše prírodné mihalnice tým dlhšie a hustejšie mihalnice si môžete dovoliť.  U syntetických mihalníc by ste nemali zvoliť hrúbku väčšiu ako 0,15.  Príležitostne ale krátkodobo na pár mesiacov si môžete dovoliť aj hrúbku 0,20 pre dramatický efekt.  Ak sa rozhodnete pre objemové mihalnice, môžete mať v podstate čokoľvek od 4D, 6D wings až po  XD ruské objemové riasy.

Pri priemerných prírodných mihalniciach sa dá dosiahnuť krásny efekt dlhých a hustých mihalníc pomocou syntetických, alebo hodvábnych mihalníc technikou 1:1 alebo objemovými mihalnicami. Objemové mihalnice vám pomôžu získať hustotu aj dĺžku bez nadmerného zaťaženia.

Ak máte krátke, jemné, riedke mihalnice, je pre vás vhodnejšia odľahčená alternatíva.  Výbornú službu vám urobia hodvábne, či kašmírové mihalnice.  Pri voľbe objemových mihalníc budú vaše redšie mihalnice úžasne benefitovať z krásneho zahustenia.  Buďte opatrná pri výbere dĺžky.  Ak vaše prírodné mihalnice majú dĺžku menej ako 5 milimetrov, veľmi dlhé mihalnice by na ne boli príliš ťažké, prekrúcali by sa až by vám nakoniec mohli poškodiť korienky.

Ako dlho mihalnice vydržia?

Závisí to od toho ako rastú vaše vlastné mihalnice.  Zvyčajne treba prísť na doplnenie raz za 3 týždne aby boli vaše mihalnice stále pekné.

Ako sa najlepšie starať o predĺžené mihalnice?

Vaše predĺžené mihalnice nepotrebujú nič iné okrem čistej vody.  Umývajte si mihalnice čistou vodou každé ráno aj večer, zľahka ich pošúchajte bruškom prsta a jemne ich vysušte papierovou utierkou, prečešte hrebienkom a to je všetko.

Poškodia umelé mihalnice moje prírodné riasy?
Ak sú umelé mihalnice aplikované nesprávne, áno, vtedy naozaj môžu poškodiť vaše prírodné mihalnice.  Aj preto je nanajvýš dôležité nájsť spoľahlivý salón, ktorému sa zveríte do rúk.  Ak kozmetička nalepí umelé mihalnice na viac ako jednu prírodnú mihalnicu naraz, mihalnice sa poškodia a vytrhnú.   Ak  nalepí umelé mihalnice na takzvané baby mihalnice, ktoré ešte plne nedorástli, poškodí sa ich korienok  a môžu prestať rásť úplne.  Totálne!  Navždy!

Ako budú moje nové mihalnice vyzerať?
To je na iba vás.  Pred aplikáciou by sa s vami kozmetička mala porozprávať a spýtať sa vás aký vzhľad si predstavujete, máte toho na výber naozaj veľa.  Od prirodzených jemným mihalníc, cez baby-doll vzhľad, glamour, mačacie oko, melírované farebné končeky mihalníc až po všetky možné druhy objemových dramatických mihalníc.  Môžete si vybrať jemnejšie zahustenie 4D, hustejšie 6D wings alebo dokonca najnovší svetový trend XD našuchorené ruské mihalnice.

Je aplikácia mihalníc bolestivá?

                                                              Aplikácia mihalníc je bezbolestná relaxačná procedúra, pri ktorej väčšina zákazníčok zaspí.  Dve hodinky si poležíte so zatvorenými očami a sotva budete cítiť ako kozmetička oddeľuje jednotlivé riasy a lepí na ne umelé mihalnice.  Dobrá správa:  Doplnenie mihalníc je hotové za hodinku.

Čo môžem a čo nemôžem robiť s umelými mihalnicami?     Obávate sa že už nebudete môcť chodiť do sauny alebo na plaváreň?  Milé dámy, podobné obmedzenia sa na Vás vzťahujú iba po dobu 24 hodín po nalepení alebo doplnení mihalníc pokiaľ úplne vyschne a zafixuje sa lepidlo.  Po 24 hodinách môžete robiť čokoľvek Vám napadne.  Môžete športovať, plávať, ísť na dovolenku k moru či do parnej sauny.  Čo sa týka starostlivosti o pleť, vyhnite sa tomu aby sa na mihalnice dostali olejové prípravky či už sú to krémy alebo odličovače, pretože olej narúša väzbu lepidla a skracuje tak trvácnosť mihalníc.  Mihalnice si nelíčte riasenkou, pravdupovediac žiadnu riasenku už nebudete odteraz potrebovať.  V princípe čím menej toho budete s mihalnicami robiť, tým dlhšie vydržia. Očné viečka odličujte opatrne micelárnou vodou, opláchnite mihalnice v čistej vode, prečešte ich hrebienkom a to je všetko.  Pokiaľ dodržíte základné jednoduché pravidlá, môžete na mihalnice úplne zabudnúť a proste si žiť svoj život.