BEAUTY-LAB

Sládkovičova 16, Pezinok 902 01


Tel.:0944 325 859

Otázky a odpovede

Čo znamená predlžovanie mihalníc, alebo tzv. 3D umelé mihalnice?

Predlžovanie mihalníc je populárna služba, pomocou ktorej pôsobia prirodzené mihalnice dlhšie a hustejšie.  3D mihalnice sú jedinečné syntetické vlákna mihalníc, ktoré sú skučeravené tak, že dokonale kopírujú prirodzené mihalnice.  Sú nalepované po jednom na vlastné mihalnice tak, že výsledkom sú krásne, prirodzené a zmyselné mihalnice.  3D umelé mihalnice boli vyvinuté pre každodenné nosenie.

Ako vyzerajú 3D umelé mihalnice po aplikácii?

Pri odbornej aplikácii umelých mihalníc je ich vzhľad aj pocit taký istý ako pri prirodzených mihalniciach.  Nikto nezbadá, že máte nalepené umelé mihalnice.  Budú si myslieť že ste sa narodili s krásnymi dlhými mihalnicami.

Ako dlho sa udržia 3D mihalnice?

Pri predlžovaní mihalníc správne nanesené umelé mihalnice vydržia do konca rastového cyklu prirodzených mihalníc.  Životnosť mihalníc je u každého iná, závisí od každodenne vykonávanej činnosti, ale všeobecne môžeme konštatovať, že 80-90% mihalníc vydrží cca 4 týždne.

Ako často je potrebné mihalnice dopĺňať?

Moderná technológia mihalníc a lepidiel, resp. vysoko odborné školenia umožňujú, aby dopĺňanie mihalníc bolo vykonávané raz za 3 až 4 týždne.  V prípade že zákazníčka veľmi rýchlo stráca svoje vlastné mihalnice, odporúča sa doplniť ich raz za 2 týždne.

Môžem používať špirály na mihalnice ak mám nalepené 3D umelé mihalnice?

Nie, nie je to potrebné.  Predĺženie mihalníc vytvára taký dojem, ako keby špirála už použitá bola.

Používanie špirál oslabuje lepidlo a skracuje životnosť mihalníc, tým pádom mihalnice skôr vypadajú.

Môžem sa líčiť a používať očné tiene a linky?

Áno, buďte však nanajvýš opatrná pri odličovaní.  Pri zmývaní make-upu (očných tieňov a očných liniek) postupujte veľmi obozretne.  Používajte výlučne čistú vodu.  Odličovače aplikujte opatrne pomocou vatovej paličky, potierajte výlučne pokožku a dávajte pozor aby sa odličovač nedostal na mihalnice.

Môžem používať krémy a opaľovacie prípravky?

Áno, s opatrnosťou.  Krémy, oleje aj opaľovacie prípravky je v očnom okolí potrebné nanášať tak aby sa nedostali na mihalnice.  Všetky olejové a krémové prípravky narušujú väzbu lepidla a skracujú trvácnosť mihalníc.

Môžem sa kúpať, sprchovať, cvičiť alebo navštíviť liečivé kúpele kým mám nalepené umelé mihalnice?

Áno, lepidlo je vodeodolné, takže všetky tieto aktivity umožňuje.  Je potrebná zvýšená pozornosť ale miera poškodenia je zanedbateľná.

Použitím fixačného protektora dokážeme výrazne zväčšiť trvácnosť a odolnosť umelých mihalníc.

Napriek všetkému odporúčame, aby ste si 24 hodín po nanesení umelých mihalníc neumývali oči.

Naopak, po uplynutí 24 hodín Vaše mihalnice potrebujú kontakt s vodou 2x denne, ráno po prebudení a večer pred spaním mihalnice vypláchnite vodou.  Pri umývaní tváre sa netreba mihalniciam vyhýbať, ale naopak.  Naberte do dlaní vodu a opláchnite si niekoľkokrát tvár aj mihalnice, veľmi opatrne prejdite bruškom prsta po mihalniciach a vypláchnite.  Následne opatrne vysušte mihalnice pomocou papierovej servítky jemných odsatím vody, nie pretieraním.  Zabránite tak neestetickému a nehygienickému usádzaniu zvyškov bielkovín zo sĺz a prípadnému bakteriálnemu zápalu očí a korienkov mihalníc.  Mihalnice potrebujú vodu aj preto, aby sa nekrútili a nezapletali, po namočení sa krásne narovnajú.

Môžem používať kulmu na riasy ak mám predĺžené mihalnice?

Neodporúčame mechanické vytáčanie mihalníc, pretože poškodzujú umelé 3d mihalnice, rovnako ako aj prírodné mihalnice.  3D mihalnice sú k dispozícii v rôznych zakriveniach a pokiaľ si želáte nakučeraviť ich ešte viac, odporúčame používať elektrické kulmičku na riasy s tepelným účinkom s napájaním na batériu. 

·         Ako sa mám starať o predĺžené mihalnice?

·         Po nalepení umelých mihalníc nesmú prísť 24 hodín do styku s vodou.

·         24 hodín po nalepení sa stráňte aj sauny a parného kúpeľa

·         Nenechajte tiecť prúd vody bezprostredne na mihalnice

·         Nepretierajte si oči

·         Nepoužívajte špirály na mihalnice

·         Odličovače na očné tiene a linky používajte opatrne

·         Na mihalnice nepoužívajte trvalú

·         Nepoužívajte mechanickú kulmu na riasy, ale výlučne kulmu s tepelným účinkom

·         Mihalnice nevyťahujte a nevytrhávajte ( mohli by ste s nimi vytrhnúť  aj prirodzené mihalnice a poškodiť si korienky)

Je aplikácia mihalníc bolestivá poprípade nebezpečná?

Nie, technológia aplikácie umelých 3D mihalníc je bezbolestná a natoľko relaxačná, že väčšina klientiek pri aplikácii zaspí.

Napriek tomu ak aplikáciu vykonáva nevyškolená osoba, môže dôjsť k poškodeniu prirodzených mihalníc.  Odporúčame aby ste využili služby výlučne kvalifikovaného a odborného salóna.

Ako dlho trvá aplikácia 3D umelých mihalníc a ako to prebieha?

Aplikácia nových mihalníc trvá približne 2 hodiny ak je predlžovanie vykonávané skúseným odborníkom.  Ak službu vykonáva čerstvo vyškolená osoba, môže aplikácia zabrať až 4 hodiny. 

Doba trvania doplnenia mihalníc závisí od stavu mihalníc a od času kedy bola zákazníčka naposledy na doplnení.  Pokiaľ zákazníčka chodí na doplnenie v pravidelných 3 týždňových intervaloch, doplnenie by malo trvať od 45 minút až do jednej hodiny.

Môžem si vybrať vzhľad, ktorý sa mi páči?

3D umelé mihalnice sú dostupné v rozdielnych dĺžkach, hrúbkach, zakriveniach a farbách. V prvom rade je potrebné osobné stretnutie s klientkou, na ktorom sa upresní  aké mihalnice si bude klient želať. Prirodzené mihalnice musia byť vyšetrené, aby sme určili akú dĺžku a hrúbku mihalníc unesú. Každá jedna mihalnica sa môže líšiť svojou hrúbkou aj dĺžkou. Tieto faktory musíme mať na zreteli pri výbere konečného vzhľadu a štýlu klienta. Dôležité je, aby mihalnice pôsobili prirodzeným dojmom. Na základe osobitných želaní klientky môžeme nalepiť aj mimoriadne zvodné až extrémne mihalnice, ktorými klientka upriami na seba pozornosť v spoločnosti, na rôznych akciách, podujatiach.

Poškodia alebo polámu sa moje prírodné mihalnice pri aplikácii 3D mihalníc?

Nie, pri správnej aplikácii a použití kvalitných materiálov nedochádza ani po rokoch nepretržitého aplikovania 3D mihalníc k žiadnemu poškodeniu.

Čo znamená predlžovanie mihalníc?

3D umelé mihalnice sú jedinečné, trváce a syntetické vlákna, ktoré sú po jednom nalepované na vlastné prirodzené mihalnice a tým sa mihalnice stávajú hustejšie, dlhšie, ich životnosť závisí od:

• kvality použitého základného materiálu • odborného nalepenia • do akej miery sa o nich klient stará • od prirodzeného rastového cyklu mihalníc danej osoby

Priemerne u jedincov mihalnice vypadajú za 45-90 dní a ihneď začínajú rásť nové mihalnice. Prirodzený rastový cyklus mihalníc klienta a to, ako sa klient o mihalnice stará, vo veľkom ovplyvňuje trvácnosť väzieb 3D umelých mihalníc.

Dopĺňanie mihalníc sa stalo skutočne populárnym v roku 2004, od tej doby tvorí základ nového priemyselného odvetvia. V Amerike je jednou z najvyhľadávanejších služieb, vďaka tomu sa stalo v amerických kozmetických salónoch už takmer základnou službou. Aj v našej krajine rastie popularita týchto služieb, o pár rokov bude tiež tvoriť základnú službu kozmetických salónov. Popularita týchto služieb súvisí s filmovými hviezdami, resp. populárnymi sa stali vďaka ženám, ktoré majú rady nádherné, zvodné a pritom prirodzene pôsobiace mihalnice.

Výhody dopĺňania mihalníc:

• Predlžujú vlastné mihalnice. • Trvale tmavšie sfarbenie prirodzených mihalníc. • Predlžovanie mihalníc podvihuje oči a tým sa stávajú viac otvorené. • Vzbudzujú mladší dojem. • Šetria čas klientiek, pretože sa mihalnice nemusia farbiť. • Farba použitého lepidla je čierna, preto vzbudzuje taký dojem, ako keby boli mihalnice farbené, a to bez zhlukov farby.

Ošetrovanie mihalníc

1. 24 hodín po nalepení mihalnice nesmú prísť do styku s vodou. 2. Stráňte sa nadmerných účinkov tepla, ako napr. sauna a parný kúpeľ. 3. Pri sprchovaní nenechajte prúd vody dopadať priamo na oči. 4. Nespite tvárou nadol. 5. V prípade ak veľa plávate, používajte ochranné okuliare. 6. Nepretierajte si oči a nevyťahujte mihalnice. 7. Nepoužívajte mechanickú kulmu na riasy, odporúča sa kulma s napájaním na batérie a tepelným účinkom. 8. Vyvarujte sa výrobkov na ošetrovanie očí na báze oleja, napr. make-up na báze oleja.